top of page

FAQ

"Zbiór często zadawanych pytań i odpowiedzi"

Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi dotyczących zajęć i treningów karate, które odbywają się w
Tatrzańskim Klubie Karate Kyokushin.
Jeśli w tym dziale nie znajdziesz odpowiedzi, których szukasz skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce "Kontakt".

CO TO JEST KARATE?

 Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć, która z czasem ewoluowała zmieniając swój charakter z utylitarnego systemu walki na system psychofizycznego doskonalenia się.

Karate to w dosłownym tłumaczeniu "pusta ręka" (kara: -pusta, te: -ręka). Karate niezależnie od okoliczności nie może być użyte w sposób ofensywny. Jest sztuką przede wszystkim obrony i nigdy nie może służyć do ataku. Słynny japoński mistrz karate Gichin Funakoshi stale powtarzał swoim uczniom: -"Karate ni sente nachi", co w wolnym tłumaczeniu oznacza: - "karate nie jest techniką agresji".

Wielkimi wartościami karate są rozwaga i humanitaryzm. Karateka powinien być zawsze gotowy, ale nigdy nie powinien używać swych umiejętności karate, a już w żadnym wypadku nie powinien używać pięści do rozstrzygania różnicy zdań.

CZY DZIECKO POWINNO ĆWICZYĆ KARATE?

My odpowiadamy TAK! Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Zajęcia karate kyokushin to nie tylko nauka sztuki walki, ale przede wszystkim doskonały sposób na kształtowanie charakteru już od najmłodszych lat. Podczas treningu karate uczymy się koncentracji, opanowania, pewności siebie, stanowczości oraz umiejętności dążenia do celu. Sportowe wartości przydają się także poza salą treningową. Jest to również doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu, co wpływa korzystnie na kondycję dziecka, sprawność fizyczną i jego zdrowie. W dalszej części tego działu opisujemy 8 najważniejszych powodów dlaczego dzieci powinny trenować karate.

CZY MOJE DZIECKO BĘDZIE BEZPIECZNE?

Treningi karate prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, którzy na 1 miejscu stawiają bezpieczeństwo każdego uczestnika zajęć. Dla wygody i bezpieczeństwa wszystkich uczestników wprowadziliśmy jasny podział na grupy wiekowe. Grupa najmłodszych uczestników to przedział wiekowy pomiędzy 4 a 9 rokiem życia gdzie zajęcia są prowadzone bardziej rekreacyjne i kładą większy nacisk na zabawy ruchowe, sprawność fizyczną oraz wprowadzają pierwsze kroki i zasady dyscypliny karate.

CZY TRENINGI KARATE TO SPORT TYLKO DLA CHŁOPCÓW?

Oczywiście, że NIE! Mimo tego, że nadal jest to sport popularniejszy wśród chłopców, dziewczynki radzą sobie równie dobrze na treningach jak chłopcy a niejednokrotnie nawet lepiej. Warto podkreślić, iż karate kyokushin uprawiane jest z równą pasją zarówno przez mężczyzn jak i kobiety w każdym wieku. Od dorosłych poprzez młodzież, dzieci a nawet najmniejszych bobasów na poziomie początkującym, jak i zaawansowanym.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.

bottom of page