top of page

TRENING Z MIKOŁAJEM I EGZAMIN NA KOLEJNE STOPNIE KYU

Zakopane, 07.12.2018'

W piątek 7 grudnia 2018 roku w Tatrzańskim Klubie Karate Kyokushin (COS Zakopane) odbył się trening z Mikołajem i egzamin na kolejne stopnie kyu pod okiem samego Świętego Mikołaja.


Egzamin był podzielony na dwie tury: najpierw dla juniorów zdających swój pierwszy egzamin lub kolejny na pomarańczowe pasy, następna dla juniorów zdających na wyższe stopnie.

W pierwszej turze najważniejszą częścią był test techniczny poświęcony podstawowym technikom karate. Na początkujących czekały również zadania sprawnościowe, które dzielnie wykonywali.


W drugiej turze egzamin był bardziej wymagający. Dynamiczne wykonanie technik potrafiło niektórym odebrać dech w piersiach – była to walka z samym sobą. Zdający na 8 kyu i wyżej mieli do wykonania dodatkowe, trudniejsze i bardziej złożone zadania. Na koniec musieli oni również zaprezentować kata, a następnie przystąpić do testu kumite.

Wszystkim podchodzącym do egzaminu gratulujemy a wyniki egzaminu podamy już wkrótce, OSU !!! 

Mikołajki
Mikołajkowy_Egzamin_2018_2.jpg
Mikołajkowy_Egzamin_2018_3.jpg
Mikołajkowy_Egzamin_2018_4.jpg
Mikołajkowy_Egzamin_2018_5.jpg
Mikołajkowy_Egzamin_2018_6.jpg
Archiwum 2018: About

TRENING NA MOKRO W AQUAPARK-ZAKOPANE

Zakopane, 09.10.2018'

Tym razem było na mokro. W dniu 09.10.2018 roku odbył się trening w Zakopiańskim Aquaparku. Było mokro i wesoło a szaleństwu zabaw nie było końca. Wszyscy oczywiście uśmiechnięci i o to przecież chodziło. OSU !!!

Trening na mokro
Trening w Aquaparku
Archiwum 2018: About

XVI OGÓLNOPOLSKI MŁODZIEŻOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN

Nowy Targ, 10.06.2018'

W dniu 10.06.2018 roku na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu odbył się XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ. Do udziału w turnieju zostało zgłoszonych 169 zawodników i zawodniczek z 11 ośrodków. Organizatorem Turnieju Było Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu pod kierownictwem sensei Ewy Pawlikowskiej (4 Dan). Sędzią głównym turnieju był Shihan Roman Kęska (5 Dan). Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite.


Debiut naszych zawodników na Ogólnopolskim Turnieju w Nowym Targu to wynik dwóch brązowych medali zdobyte w kumite przez: Wojciecha Chyca oraz Antoniego Rzucidło. Pozostali nasi zawodnicy tuż za podium, którzy zajęli wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce. Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, Radny Rady Miasta Nowy Targ Paweł Liszka oraz sędzia główny Shihan Roman Kęska. Dodatkowo wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi lodami tradycyjnymi ufundowane przez Lodziarnię-Cukiernię „Jarkiewicz” z Nowego Targu. Naszym medalistom oraz wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, OSU !!!

Nasz Team na XVI OMTKK 2018 w Nowym Targ
XVI Turniej OMTKK Karate Kyokushin 2018
III miejsce Wojtek Chyc, Gratulujemy!
III miejsce Antoni Rzucidło, Gratulujemy
Nasi medaliści na XVI OMTKK 2018 w Nowym
XVI Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kar
Archiwum 2018: About

I MEMORIAŁ MASUTATSU OYAMY W DZIERŻONIOWIE

Dzierżoniów, 14.04.2018'

W dniu 14.04.2018 roku odbył się w Dzierżoniowie I MEMORIAŁ MASUTATSU OYAMY z udziałem zawodników z Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin z Zakopanego. Turniej zgromadził na hali 126 zawodników z 10 ośrodków z Polski i zagranicy. Zawody zostały rozegrane w konkurencji pierwszego kroku (dla początkujących i najmłodszych karateków), kata indywidualnym, kata drużynowym, kumite lekki kontakt oraz kumite (semi kontakt). W każdej grupie z podziałem na kategorie wiekowe. Na pierwszym Memoriale Masutatsu Oyamy w Dzierżonowie, Tatrzański Klub Karate Kyokushin reprezentowali: Olimpia Topór i Wiktoria Stoch, dziewczęta oraz Dariusz Kurek, Luka Pavlović, Szymon Bryjak i najmłodszy z chłopców Mateusz Marchewka.

Nasza reprezentacja po zaciętych pojedynkach, powróciła do Zakopanego z dobrymi wynikami. Dariusz Kurek zajął trzecie miejsce w kategorii kumite juniorów. Olimpia Topór wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kata dziewcząt, natomiast w kumite ostatecznie uplasowała się w drugiej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej. Mateusz Marchewka zajął czwarte miejsce w kategorii kumite open dzieci, który podjął aż 5 walk z cięższymi od siebie przeciwnikami, nawet o 10 kg. Jego walki były bardzo widowiskowe. Nad wszystkimi przeciwnikami górował szybkością i błyskotliwością w walce. Jednak w ostatnim starciu w walce o trzecie miejsce uległ przeciwnikowi i decyzją sędziów ostatecznie stanął tuż za podium. Luka Pavlović zajął czwarte miejsce w kategorii kumite open kadetów. Jak podkreśla trener - Sensei Grzegorz Popiołek, Luka stoczył 3 zacięte walki na bardzo wysokim poziomie. W ostatniej walce o trzecie miejsce jego przeciwnik wygrał zaledwie połową punktu. Podobnie Szymon Bryjak przeszedł jak burza 3 walki z bardzo dobrym wynikiem. Wygrywał jednogłośną decyzją sędziów. W ostatniej walce o trzecie miejsce uległ przeciwnikowi z Ukrainy, który okazał się zwycięzcą kategorii kadetów a Szymon zajął ostatecznie 5 miejsce. Wiktoria Stoch stoczyła jedną walkę i nie zdołała pokonać swojej rywalki.

W kategorii kata drużynowe wystąpili: Olimpia Topór, Luka Pavlović i Szymon Bryjak, którzy po raz pierwszy wystąpili w tej konkurencji zajmując ostatecznie bardzo wysokie 4 miejsce w łącznej kwalifikacji.

Organizatorem zawodów był Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin, prowadzony przez Marcina i Tomasza Staściuka. Sędzią głównym turnieju był Shihan Jan Mazurkiewicz z Włocawka. Sędzią technicznym, Sensei Jarosław Rytel z Częstochowy. Zawody sędziowali: Zbigniew Romanowski (Świdnica), Maciej Marszałek (Gliwice), Zbigniew Zieliński (Chrzanów), Grzegorz Popiołek (Zakopane), Maja Kijas (Wrocław), Krzysztof Krupa (Dzierżoniów), Jakub Piątkowski (Kalisz), Arkadiusz Gdula (Legnica), Ryszard Dusza (Zabrze), oraz Krzysztof Gorzelak (Częstochowa).

Podsumowując, warto podkreślić, że Nasi zawodnicy Tatrzańskiego Klubu Karate Kyokushin przywieźli nie tylko 2 brązowe medale wywalczone w kata i kumite ale co najważniejsze to potężny bagaż doświadczeń. Niektórzy z nich podjęli aż 5 starć z dogrywkami i walką o trzecie miejsce aby stanąć tuż za podium. Gratulujemy wszystkim za ducha walki oraz wytrwałość. Jesteśmy z Was bardzo dumni, Osu !!!

I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_1.jpg
I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_2.jpg
I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_3.jpg
I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_4.jpg
I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_5.jpg
I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_6.jpg
I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_7.jpg
I Memoriał Oyamy Dzierżoniów 2018_8.jpg
I_Turniej_Oyamy_Dzierżoniów_2018_9.jpg
Wszystkie filmy

Wszystkie filmy

Obejrzyj Teraz
bottom of page